Planowany przebieg wyprawy Elbrus & Kazbek Travel 2018

Plan wyprawy majowej 2019
………………………………………………….

 

 


Plan wyprawy grudniowej 2018-2019
…………………………………………………..

 


Planowany przebieg wyprawy Elbrus & Kazbek Travel 2018

Nasz wyjazd to kilka głównych punktów, które zamierzamy zrealizować : )
1) Zwiedzanie Lwowa
2) Zdobycie Elbrusa
3) Zdobycie Kazbeka
4) Zwiedzanie Gruzji
5) Zdobycie Kilku szczytów z Korony Gór Europy podczas drogi powrotnej: Mahya Dagi w Turcji, Musała w Bułgarii, Midżur w Serbii oraz Kekes na Węgrzech.

1 czerwca – wyjazd z Wrocławia i przejazd do Ustrzyk Górnych. Tu zamierzamy zdobyć jeden z ostatnich szczytów do Korony Gór Polski – Tarnicę, a następnie nocujemy w Ustrzykach Górnych.

2 czerwca – przejazd z Ustrzyk Górnych do Lwowa, gdzie spędzimy 2 dni zwiedzając miasto. [Przekroczenie granicy Polska-Ukraina]

4 czerwca – przejazd z Lwowa do miejscowości Baturyn, na nocleg, znajdującej się stosunkowo blisko granicy rosyjskiej.

5 czerwca – przejazd z Baturyn na Ukrainie do Pawłowska w Federacji Rosyjskiej na nocleg.

6 czerwca – przejazd do Mineralnych Wód na nocleg, miejscowości oddalonej już o ok 180 km od naszego pierwszego miejsca docelowego.

7 czerwca – dojazd do Azau u stóp Elbrusa. Uzupełnienie jedzenia, rejestracja wyjścia na Elbrus u ratowników górskich w Terskolu i wyjście aklimatyzacyjne na ok 2800 metrów. Powrót na nocleg.

8 czerwca – wyjście w góry. Planowany czas zdobycia góry 5-6 dni. Ze względu na ograniczony termin wizy, czas pobytu w górach nie może być dłuższy niż 8 dni. Przed północą 17 czerwca musimy przekroczyć granicę z Gruzją.

W Gruzji będziemy mieli do dyspozycji około 20 dni na zwiedzanie tego przepięknego i tajemniczego zakątka świata. W bagażniku namiot, krzesełka, stolik, kuchenka i wiele więcej: ) Tak więc mamy nadzieję, na kolacje przy gwiazdach i wschody słońca budzące skuteczniej niż najmocniejsza kawa.
W planie między innymi:
Cminda Sameba, Uplisciche, Monastyr Dżwari, Sweti Cchoweli, Signagi, Tibilisi, Wardzia, Telawi,Batumi, Dawid Garedża, Udabno, Ushguli, Dolina Truso, Goderdzi, Waszlowani i co gdzie nas jeszcze poniesie : )

Powrót do Polski planujemy przez Turcję (możliwe, że zatrzymamy się na dzień lub dwa w Stambule), Bułgarię, Serbię Węgry i Słowację.
Cała wyprawa musi się zamknąć w 45 dniach, bowiem na tyle mamy urlop. Plus ewentualne 4 dni NŻ : )
Jak wspominałem we wstępie podczas drogi powrotnej w związku z rozpoczęciem naszego kolejnego projektu Korona Gór Europy, zamierzamy zdobyć 4 szczyty, które są praktycznie na trasie naszego przejazdu.
W chwili obecnej nie jestem w stanie przedstawić dokładnie kolejnych dat, bowiem nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy dokładnie wyjedziemy z Rosji, ani też dokładnie ile zajmie nam dojazd z jednego miejsca na drugie. Pracujemy nad tym, by na stronie głównej znalazła się mapa z naszą bieżącą pozycją GPS, gdzie będziemy się znajdować każdego dnia w danym momencie.

O kolejnych szczegółach będę się starał możliwie na bieżąco Was informować.
Jeśli ma ktoś jakieś sugestie bardzo proszę o wiadomość poprzez formularz kontaktowy.