O nas

Witajcie, nazywamy się Renatka i Bartek, mieszkamy we Wrocławiu i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Na co dzień spełniamy się zawodowo, a w wolnych chwilach spędzamy każdy nasz czas w górach. Do niedawna były to głównie Polskie i Słowackie Tatry oraz Karkonosze, ale po  wyprawie na Wulkan Teide w 2016 roku zaświtał w naszych głowach pomysł, że może by spróbować czegoś więcej. Pół roku chodziliśmy z pomysłem, przeczytaliśmy wiele artykułów, zebraliśmy sporo informacji i zdecydowaliśmy – jedziemy na Elbrus. Termin padł na czerwiec 2017 roku z różnych powodów, a przede wszystkim z tego, że jest to najlepszy termin na wchodzenie, gdyż jeszcze nie powinno być zbyt wiele osób, a warunki pogodowe powinny być już sprzyjające. Fakt, pogoda była fantastyczna i trudno wyobrazić sobie lepszą, niestety z przyczyn zdrowotnych i żywieniowych nie udało się nam wejść na szczyt tym razem, a brakło tak niewiele, bo tylko 114 metrów. Ale ostatniego słowa nie powiedzieliśmy tej górze:) 1 czerwca 2018 wyruszyliśmy ponownie, tym razem własnym autem. 13 czerwca 2018 nasze stopy stanęły na najwyższym punkcie Ziemi, na który do tej pory udało się nam wejść  – Elbrus – wymarzone 5642 metry.

Po czym zwiedziliśmy dość dobrze Gruzję, w której się zakochaliśmy i na pewno tam wrócimy. Pokonaliśmy ponad 9000 km samochodem przeszliśmy dziesiątki kilometrów i tysiące metrów przewyższeń.

W ramach przygotowań do powyższego wyjazdu zdobyliśmy Koronę Gór Polski. I rozpoczęliśmy zdobywanie Korony Gór Europy. Obecnie do celów dorzuciliśmy Diadem Gór Polski i jeszcze raz Korona Gór Polski, tak by kondycja nasza nie ucierpiała.
Zapraszamy do zakładek odnośnie naszych bieżących jak i zakończonych wyjazdów. Zachęcamy również do zadawania pytań, jeśli takowe macie : )