Ekwipunek

Ekwipunek wyprawy, a wśród nich rzeczy najważniejsze

Śpiwór Yeti Nora 180. Od Skalnika dostaliśmy na niego specjalną cenę:) W ostatni weekend 11-12 lutego udało się nam go przetestować podczas pobytu na śniegu w namiocie na wysokości 1400 m.n.p.m. przy temperaturze zewnętrznej -10 stopni Celsjusza. Główne testy przeszedł podczas ubiegłorocznego wyjazdu. Cóż… komfort do -16 stopni, to może dla Eskimosa:) Nam było zimnawo przy -5, ale może to wina karimat w Decatlona:) Zobaczymy w tym roku 🙂

 

Namiot Marabut. Na wyprawę 2017  dostaliśmy na czas wyprawy namiot do wykorzystania od naszych Kochanych Przyjaciół – Gosi i Piotrka, którym serdecznie dziękujemy. Na wyprawę 2018 zakupiliśmy już własny, ale w kolorze żółtym. Podczas noclegu, na początku stycznia również jak poprzedni sprawdził się w 100%. Łatwy w rozbijaniu i dający naprawdę poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Uprząż Rock Empire Speedy QB, Karabinek Aero HMS SGLina Antidote 10.2 mm.
Sprawdziła się podczas ostatniego wyjazdu. Łatwa w ‚ubiorze’, jedyny minus to waga, ale coś za coś. W tym wypadku cena była naszym wyznacznikiem.

 

 

Raki Paskowe Nevis oraz Raki Paskowe Nuptse Evo
Testowane na lodowcu i w Polsce. Sprawdzają się w 100%. Naprawdę dobry zakup.

 

 

Ogrzewacze do rąk i do stóp. Genialny wynalazek. Bardzo się przydały rok temu, tak więc i w tym roku nie zabraknie ich w naszym ekwipunku – naprawdę działają. Gorąco polecamy.

 

 

Gogle od firmy Arctica. Jeszcze nie testowane, ale jesteśmy pod wrażeniem. Serdeczne dziękujemy dla Arctia za 2 modele gogli: G-104 oraz G-101FP

 

 

Nawigacja Garmin Oregon 650t. Wstępne testy zaliczone. Wgrane dodatkowe darmowe mapy. Polecam stronę z mapami dla Garmina: http://garmin.openstreetmap.nl. Po wgraniu mapy Rosji, oprócz miast mamy do dyspozycji, co dla nas bardzo ważne, cały masyw Elbrusa z naniesionymi informacjami, gdzie można się rozbić namiotem, a nawet gdzie znajduję się toalety.

 

Termometry Outdorowe od MeteoPlus. Dały radę podczas ubiegłorocznej wyprawy. Świetnie reagują za zmiany temperatur. Są to Termometry Sportowe TFA 30.2022 T4 OUTDOOR

 

 

 

Karimaty Ridgerest Solar Large ThermaRest. Dziękujemy sklepowi Skalnik, za przygotowanie dla nas specjalnych cen na ich zakup. Prawdziwe testy w tym roku, ale ostatniej zimy raz spaliśmy przy minus 10 i nie oszukujmy się, zupełnie inna klasa i inny komfort niż karimaty za 50 zl….

 

Łapawice Mercury Women Black Diamond. Dziękujemy sklepowi Skalnik, za przygotowanie dla nas specjalnych cen na ich zakup. Sprawdziły się świetnie podczas wejścia na Śnieżnik podczas -15 stopni mrozu.

 

Plecak Osprey Xena 85S. Dziękujemy sklepowi Skalnik, za przygotowanie dla nas specjalnej ceny za jego zakup. Nie testowany jeszcze w warunkach wysokogórskich.

 

Pozostałości nie wymienione powyżej
Plecak Campus
Łopata aluminiowa do śniegu
2 latarki czołowe
Zapas baterii
Nóż
Kuchenka turystyczna z nakręcanym gwintem
Krzesiwo
2 termosy
2 kubki
2 naczynia aluminiowe do topienia śniegu
2 czekany
2 pary stuptutów
krem do opalania z filtrem 50
Środki higieniczne
Folia NRC
Apteczka
Płaszcze przeciwdeszczowe
Powerbanki
Aparat fotograficzny