Informacja dla sponsorów

Aconcagua 6960 m.n.p.m – zwana Kamiennym Strażnikiem, najwyższy szczyt Andów, Ameryki Południowej oraz całej Ameryki. Leży w Andach Południowych, w Kordylierze Głównej na obszarze Argentyny, około 110 km na północny zachód od Mendozy. Tworzy ona rozległy masyw zbudowany głownie z granitów pochodzenia wulkanicznego. Jest pokryta wiecznymi śniegami i lodowcami, z których 7 spływa na wysokość 3900 m n.p.m. W 1934 pierwsza polska wyprawa andyjska (Stefan Daszyński, Konstanty Narkiewicz-Jodko, Stefan Osiecki, Wiktor Ostrowski) wytyczyła nową drogę od strony wschodniej przez lodowiec, nazwany później Lodowcem Polaków. Polska alpinistka Wanda Rutkiewicz pokonała ścianę południowego szczytu Aconcagui w roku 1985.

Mont Blanc 4808 m n.p.m. – najwyższy szczyt Alp położony w Masywie Mont Blanc w Alpach Zachodnich. Zbudowany głownie ze skał krystalicznych, tworzy rozbudowany masyw,rozcięty licznymi dolinami glacjalnymi. Jest młodym stale rosnącym masywem górskim (przyrost roczny 2-3 mm). Pierwszym Polakiem, który stanął na szczycie był Antoni Malczewski 4 sierpnia 1818r.


Oferta współpracy –  Aconcagua &  Mont Blanc

 

Witam serdecznie, nazywamy się Renata i Bartek, mieszkamy we Wrocławiu i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Na co dzień spełniamy się zawodowo, a każdy wolny czas spędzamy w górach.
W ciągu ostatnich 2 lat, 2 razy zdobyliśmy Koronę Gór Polski, kończymy zdobywanie Diademu Gór Polski oraz jesteśmy w trakcie zdobywania Korony Gór Europy. Marzeniem jest również Korona Ziemi i choć brzmi nieprawdopodobnie, uważam, że wszystko jest w naszej głowie i że jest to możliwe. Za nami jeden z prostszych szczytów – Elbrus, a w planach Aconcagua, po której otworzą się perspektywy na te najwyższy, najtrudniejszy….
W październiku 2019 pojawiała się w naszym życiu prześliczna mała Agatka, tak więc plany wyjazdowe zostały ‘lekko’ zmodyfikowane. Przełożyliśmy wyjazd z bieżącego roku na kolejne.

Chcielibyśmy jednak zaoferować Państwu propozycje współpracy, polegającą na wsparciu planowanych przez nas wypraw.

Pierwsza z nich to wyprawa na Aconcagua – drugi co do wysokości szczyt Korony Ziemi. Wyprawa ryzykowna i uzależniona w dużej mierze od pogody i od naszych organizmów, które do tej pory nie były na takiej wysokości.
Szacowane koszty wyjazdu dla 2 osób:
Bilety lotnicze ~12000 zł
Pozwolenie na wejście 7000-8000 zł w zależności od terminu
Jedzenie i noclegi niezbędne ~4000 zł
Termin: I-II 2022-2023

Druga w nich to wyjazd do Chamonix i zdobycie Mont Blanc. Zarówno szczytu francuskiego jak i włoskiego, które należą do Korony Gór Europy.
Koszty wyjazdu dla 2 osób:
Paliwo do samochodu ~1000 zł
Przewodnik na Mont Blanc ~7000 zł
Jedzenie i noclegi ~ 2000 zł
Termin: VI-VIII 2021-2022

 

Ponadto musimy uzupełnić nasz ekwipunek o kaski (~600 zł), oraz lekkie puchowe śpiwory wewnętrzne (Aconcagua) do tych co posiadamy (~2000zł)

Całkowity koszt obu wyjazdów wg powyższych to około 36000 zł, czyli znając życie może się zamknie w 40000 zł (oczywiście dla 2 osób).

Wsparcie o które prosimy to korzyść dla Państwa i dla nas. Dla nas jest to umożliwienie realizacji naszych marzeń i pasji, dla Państwa możliwość reklamy Państwa Firmy w różnych miejscach, m.in: na naszej stronie internetowej www.elbrus.travel.pl, na naszym samochodzie (obecnie Ford Mondeo), w formie banera, poprzez zdjęcia Państwa produktów podczas podróży, które możemy przekazać Państwu do wykorzystania w promocji swoich produktów. Jesteśmy również otwarci na Państwa propozycje reklamy.
Będziemy się starać by nasza podróż była dobrze sfotografowana i opisana oraz by powstał z niej artykuł do czasopisma. A być może tym razem książka.
Wiele niezbędnych przedmiotów udało się nam pozyskać dzięki pomocy dotychczasowych sponsorów oraz pomocy przyjaciół.

Kolejnym naszym jest również polecieć do Tanzanii oraz zdobyć Kilimandżaro (koszt ~25000 zł). Może to właśnie Państwa Baner zostanie przez nas wniesiony i uwieczniony na najwyższych szczytach Świata.