Informacja dla sponsorów

Elbrus 5642 m.n.p.m – najwyższy szczyt Kaukazu Wielkiego i Rosji. 835 metrów wyższy od Mont Blanc. Dla jednych najwyższy szczyt Europy dla innych nie:) Blisko granicy z Gruzją, jednak w całości na terenie Federacji Rosyjskiej. Obecnie wygasły wulkan, składający się z dwóch wierzchołków – wschodni osiąga 5621 m.n.p.m a nieco wyższy zachodni 5642 m.n.p.m. Góra prosta technicznie, lecz ze względu na swoją wysokość i nagłe załamania pogody corocznie zbiera śmiertelne żniwo, więc nie można jej w żaden sposób lekceważyć.

Kazbek 5033 m n.p.m. – jeden z najwyższych szczytów Kazukazu. Jest drzemiącym wulkanem, którego ostatnie erupcje miały miejsce  około 6 tysięcy lat temu. Na wschód od szczytu biegnie Gruzińska Droga Wojenna oraz leży miasteczko Stepancminda. Ze względy na znaczne nachylenie stoków, dochodzące do 60 stopni jest góra znacznie trudniejszą niż Elbrus.


Oferta współpracy – Elbrus & Kazbek Travel 2018 oraz Korona Gór Europy

Chcielibyśmy zaoferować Państwu propozycję współpracy, polegającą na wsparciu naszej wyprawy na Elbrus i Kazbek oraz offroad’owe zwiedzanie zakątków Gruzji.
Wyjazd planowany jest jako budżetowy. Jedziemy naszym nastoletnim Focusem przez Ukrainę, Federację Rosyjską aż do miejscowości Azau, z której wyjdziemy na Elbrus. Po jego zdobyciu przekraczamy granicę z Gruzją. Zatrzymujemy się z okolicach miejscowości Kazbegi skąd wyruszymy na Kazbek. Po zdobyciu Kazbeka zatrzymujemy się w Gruzji na dłużej, bo na około 20 dni. Nocować będziemy pod namiotem i w samochodzie. Nasz cel to przyroda, chcemy zobaczyć jak najwięcej i dojechać jak najdalej, gdzie tylko dojedzie nasz nastoletni Ford. Następnie wyjedziemy z Gruzji i przez Turcję, Bułgarię, Serbię, Węgry i Słowację wrócimy do Polski. Wsparcie o które prosimy to korzyść dla Państwa i dla nas. Dla nas jest to umożliwienie realizacji naszej wyprawy, dla Państwa możliwość reklamy swoich produktów w różnych miejscach, m.in: na naszej stronie internetowej www.elbrus.travel.pl, na naszym samochodzie, w formie banera, poprzez zdjęcia Państwa produktów podczas podróży, które możemy przekazać Państwu do wykorzystania w promocji swoich produktów, a także promowaniu Państwa produktów poprzez pisanie o nich  pozytywnych opinii. Jesteśmy również otwarci na Państwa propozycje reklamy.
Będziemy się starać by nasza podróż była dobrze sfotografowana i opisana oraz by powstał z niej artykuł do czasopisma. A być może tym razem książka.
Wiele niezbędnych przedmiotów udało się nam pozyskać dzięki pomocy dotychczasowych sponsorów oraz pomocy przyjaciół.

Obecnie potrzebujemy:
2 kaski
Wsparcie finansowe
Szkolenie wspinaczkowe na lodowcach.

Jeśli moglibyście nam Państwo pomóc nam w zdobyciu wymienionych rzeczy lub zaoferować inną pomoc, będziemy niezmiernie wdzięczni i chętnie podpiszemy umowę odnośnie sponsoringu. Bardzo proszę o kontakt poprzez naszą stronę internetową – zakładka kontakt.

Z góry serdeczne podziękowania za każdą okazaną pomoc w realizacji naszych pasji i marzeń:)